Jaki wybrać kontener podczas remontu mieszkania?!

Z upływem czasu i zmieniających się trendów staramy się co jakiś czas odświeżyć swoje 4 kąty idąc z duchem nowoczesności. Często okazuje się, że meble kupione 20 lat wcześniej nie nadają się już do użytkowania i konieczna jest ich wymiana. Zaczynając remont, najczęściej z każdym kolejnym etapem pojawiają się nowe przeszkody, które wiążą się z dodatkowymi kosztami i utrudnieniami. W takiej sytuacji nasuwa się też kolejny problem, co zrobić z odpadami budowlanymi i śmieciami, które są skutkiem takiego remontu.

Obserwujemy, że z biegiem czasu świadomość społeczeństwa diametralnie się zmienia, co skutkuje wzrostem popytu na wynajęcie kontenerów w przedsiębiorstwach zajmujących się odebraniem i utylizacją takich pozostałości po remoncie. Kolejnym aspektem jest też ludzka wygoda tak ważna w obecnych czasach, ponieważ profesjonalne i rzetelne firmy z dnia na dzień są gotowe podstawić kontener oraz w razie potrzeby zostawić go u klienta od 7 do nawet 10 dni, co zapewnia komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, a klient spokojnie zdąży posprzątać swoje mieszkanie po remoncie, bez konieczności ewentualnej dopłaty do kontenera. Warto pamiętać o tym fakcie przy wyborze danej oferty na rynku i mieć pewność, że usługa zostanie należycie zrealizowana bez przykrych niespodzianek. Wybierając firmę, która odbiera od nas odpady można zweryfikować jaką polityką ekologiczną dana firma się wyróżnia. Często jest zatem podział odpadów już na poziomie wynajęcia kontenera przez klienta.

Przed złożeniem zamówienia warto zadać sobie pytanie jaką pojemność kontenera najlepiej wybrać, aby była proporcjonalna do ilości odpadów jakie posiadamy po remoncie?! Obecnie na rynku możemy wynająć kontenery o objętości od 1m3 do nawet 12m3. Zdajemy sobie sprawę z tego, że klienci mają problem z określeniem ile posiadają odpadów aby zmieścić wszystko bez dodatkowych kosztów. Pamiętajmy, że jeśli zamówimy za mały kontener to nie ma możliwości podczas dostawy wymienić go na większy. W takiej sytuacji zazwyczaj możliwe jest tylko zamówienie kolejnego, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Najczęściej kontenery na remont mieszkania zamawiane są o pojemności 3,5 m3. Otóż na rynku dzielimy kontenery na gruz budowlany, śmieci oraz mieszane. Nie bójmy się pytać o to dyspozytorów. W profesjonalnych firmach możemy uzyskać informację na temat przyjmowanych odpadów, a także czego nie możemy wrzucać.

Do gruzu należy zaliczyć: ziemię, kamienie, ścianki gipsowe, suporeks, cegłę, płytki ceramiczne, dachówkę ceglaną, ceramiczną oraz betonową. Do śmieci należy zaliczyć: kartony, plastik, deski drewniane, folie, opakowania, meble.

Na pewno do tego typu odpadów nie możemy zakwalifikować np. papy dachowej, eternitu, azbestu, czy asfaltu, ponieważ z punktu widzenia ochrony środowiska bardzo ważnym kryterium podziału odpadów jest ich szkodliwość dla środowiska. Według tej klasyfikacji wyróżniamy 3 klasy szkodliwości odpadów: niebezpieczne, szkodliwe i uciążliwe. Do odpadów niebezpiecznych zaliczamy te, które zostały wprowadzone do środowiska nawet w małych ilościach, jednak powodują trwałą degradację ponieważ zawierają bardzo często składniki toksyczne, palne, czy radioaktywne, wybuchowe lub biologicznie czynne. Zatem najczęściej przedsiębiorstwa dostępne na rynku oferujące wynajem kontenerów nie decydują się na zabranie tego typu odpadów, ponieważ trzeba spełniać odpowiednie kryteria i mieć odpowiednie pozwolenia na przyjmowanie takich odpadów.

Zatem jakie są koszty wynajmu kontenera?

Ceny na rynku lokalnym kształtują się na podobnym poziomie. Najczęściej są to kwoty zaczynające się od 200 zł za najmniejszy kontener, które rosną nawet do 1500 zł – proporcjonalnie do pojemności i rodzaju wyrzucanego odpadu. Jeśli zamówienie nie jest standardowe, a usługa nie mieści się w określonym zakresie Zleceniobiorcy, wtedy zazwyczaj stawka określana jest indywidualnie.

Mając wszystkie informacje możemy teraz przejść do realizacji remontu i wliczenia kosztów za kontener do kosztorysu. Jeśli zlecamy realizację ekipie budowlanej, to najczęściej koszt kontenera wliczony jest już w cenę remontu. Najważniejsze to znaleźć firmę profesjonalną i rzetelną, która może zaoferować doradztwo podczas doboru kontenera i której będzie zależało na dobrej współpracy, ze świadomością, że zadowolony klient wróci ponownie i przyprowadzi kolejnych klientów, ponieważ to najlepsza reklama i budowanie marki.

YouTube
Instagram